Destek Hattı 0535 025 53 19

Ramazan Özel Kudüs Turu Thy ile 17 Mayıs 2018 Hareketli

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 17 Mayıs 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : Ramazan Özel Kudüs Turu Thy ile 17 Mayıs 2018 Hareketli
Gezilecek Yerler : Tel Aviv , Yafa , Kudüs ,Bethlehem , Hal Hul , Eriha ,El Halil,Lut Gölü
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
3 Gece 4 Gün
549 €
1. GÜN
İSTANBUL - TEL AVİV - KUDÜS
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde 04.00 ’da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 06.40’da Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 08.45'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz.İlk olarak Zeytin Dağında panoromik Kudüs manzarası eşliğinde rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıyoruz.Sonrasında Rabiatül Adeviyye ve Selmanı Farisi Hazretlerinin kabirlerini ziyaret ediyoruz.Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2. GÜN
KUDÜS
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi Kudüs çarşılarından geçerek rehberimizin anlatımı eşliğinde Çile yolunu göreceğiz. Sonrasında İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi ziyaret ediyoruz.Cuma namazının kılınmasının ardından  Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından  Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı,  Kutsal Kabir Kilisesi ,Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.
3. GÜN
KUDÜS - EL HALİL -HAL HUL- ERİHA - LUT GÖLÜ - NABI MUSA
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü (Panoromik) ziyaretimiz sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor ve 8 km mesafede bulunan Hz.Musa kabrine  ve külliyesine geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.
4. GÜN
KUDÜS - BEYTÜLLAHM BETH LEHEM - TEL AVİV
İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman.Öğleye doğru otelimizden çıkış işlemlerimiz sonrası Beytüllahim şehrine geçiyoruz.(Beytlahm – Bethlehem).Filistin özerk bölgesinde yer alan Beytüllahim şehri Hz.İsa’nın doğduğu yer olarak bilinir.İlk olarak Bizans dönemi Hz.İsa’nın doğduğuna inanılan mağaranın üzerine yapılmış Doğuş,Beşik kilisesini ziyaret ediyroruz.Öğle yemeğini Beytüllahim şehrinde aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz.17:00‘da  dönüş için Ben Gurion Hava Limanına hareket.Havaalanında detaylı güvenlik işlemleri nedeniyle erken bulunulması gerekmektedir. Türk Hava Yollarının TK 789 sefer sayılı uçuş ile 21:45‘de  İstanbul’a hareket .Yaklaşık iki saat  on beş dakikalık bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…

Ramazan Özel Kudüs Turu Thy ile 17 Mayıs 2018 Hareketli

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
17.05.2018 - 20.05.2018
Yarım Pansiyon
549,00 EUR 699,00 EUR 549,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

BİR ÖMÜRLÜK HAYRANLIK KUDÜS

KUDÜS TURLARI
3 Gece 4 Gün