Destek Hattı 0535 025 53 19

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 12 Nisan 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN
Gezilecek Yerler : Yafa - Kudüs - Beytlahm - Eriha - Hal Hul - Lut Gölü
Açıklama :
İyi İyi
Pegasus Havayolları
4 Gece 5 Gün
749 €
1. GÜN
12 NİSAN PERŞEMBE | İSTANBUL – TEL AVİV – KUDÜS

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları  Kontuarı önünde 10.00’da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 12.20’deTelaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 14.35'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönmü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN
13 NİSAN CUMA | KUDÜS
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyette önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesini ziyaret.Mescid-i Aksa’da Cuma namazının kılınmasının ardından, Mescid-i Aksa alanında bulunan  İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidini,  ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.
3. GÜN
14 NİSAN CUMARTESİ | EL HALİL - HAL HUL - BEYTLAHM

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası, Hz.İsa’nın doğduğu şehir olan  Beytlehem şehrine geçiş.Burada Nativity (Doğuş / Beşik ) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret .Ziyaretimiz sonrası Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN
15 NİSAN PAZAR | KUDÜS - ERİHA - LUT GÖLÜ – HZ.MUSA ‘NIN KABRİ

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği Ayartma dağının görülmesinden sonra, bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası ,deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü ziyaret edeceğiz.Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Hz.Musa’nın Nebi Dağında bulunan külliyedeki kabrini ziyaret edeceğiz.Ziyaret sonrası Kudüs merkezinde yeralan Hz.Davud (a.s) ‘ın kabrini ziyaret ediyoruz.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN
16 NİSAN PAZARTESİ | KUDÜS – TEL AVIV - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra isteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş /dönüş.Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.Meryemin defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve son olarak  Hz. İsa’nın son duasını yaptığı Izdırap Kilisesini (Milletler Kilisesi) ziyaret ediyoruz.Ziyaret sonrası Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının uçuşu ile  saat 15:35 ‘de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Seven Arches Vb.Otellerde iki kişilik odalarda 4 Gece  konaklama 

Pegasus Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileTLER

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

İsrail Vize Ücreti ( 30 Euro )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Öğle yemekleri

 Şahsi harcamaları

 Otel ekstraları

 Extra turlar ve müze giriş ücretleri

 Yurt Dışı Çıkış Harcı

 

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
12.04.2018 - 16.04.2018
Yarım Pansiyon
749,00 EUR 949,00 EUR 749,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

KUDÜS TURU THY İLE 14 MART 2018 HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
499 EUR ‘den itibaren

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU I

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
675 EUR ‘den itibaren

KUDÜS MESCİD-İ AKSA TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
599 EUR ‘den itibaren