Destek Hattı 0535 025 53 19

KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU THY İLE 6 ARALIK 2018 HAREKET

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 22 Kasım 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : Kudüs Mescid-i Aksa Turu Bethlehem konaklamalı
Gezilecek Yerler : Bethlehm,Kudüs,El Halil,Eriha,Hal Hul
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
3 Gece 4 Gün
499 €
1. GÜN
İSTANBUL / TEL AVİV-YAFA / KUDÜS / BETHLEHEM

İstanbul Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde 05:00’de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 07:45’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 10:15'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesi bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. GÜN
BETHLEHEM - KUDÜS

Arzu eden konuklarımız rehberimiz eşliğinde sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidebilirler. Kahvaltı sonrası dinsel ziyaretlere uygun giyisilerle ve rahat yürüyüş ayakkabıları ile başlayacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi bulunmaktadır.Ziyaretlerimiz sonrası Cuma namazı için serbest zaman .Namaz sonrası  Musevilerin yıkılan Büyük  Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Hz.İsa’nın çarmıha gerilmek üzere yürütüldüğü Acı Yolu Via Dolorosa ,Kutsal Kabir Kilisesi ,Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz..Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. GÜN
BETHLEHEM / EL - HALİL / ÖLÜDENİZ (Ölü Deniz) / ERİHA / NABİ MUSA

Arzu eden konuklarımız rehberimiz eşliğinde sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidebilirler Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır.Dönüş yolunda Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası Bethlehem şehrine geçiş. .Burada Bizans döneminde yapılmış olan Doğuş ,Beşik  kilisesinin içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret edeceğiz. Ziyaretler sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan Lut Gölünü(Panoromik) ziyaretimiz sonrası Ürdün Nehri yakınlarındaki güzel kokulu şehir olarak ta bilinen Eriha  şehrine geçiyoruz.İncil’de Hz.İsa’nın şeytanla mücadelesinin  geçtiğine inanılan Jericho Temptation (Ayartma) manastırını panoromik olarak görüyoruz.Gezimiz   sonrası Hazret-i Musa(a.s) ‘nın makamının bulunduğu yer olan Nab-i Musa’yı göreceğiz.Memlük Sultanı Baybars’ın kabir üzerine yaptırdığı Eriha-Kudüs yolu üzerindeki Kervansaray çölün ortasındaki manevi vaha olarak adlandırılır.Tek minerali camii ve türbe deniz seviyesinin üç yüz metre aşığıdadır.Turumuz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. GÜN
BETHLEHEM / KUDÜS / TEL AVİV / İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde.Kahvaltı sonrası Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  edeceğiz.Ziyaret sonrası Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti,Hz.İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesini (milletler kilisesi) , Zion dağındaki Hz.Davud’un kabrini ziyaret ediyoruz.Gezilerimiz sonrası serbest zaman veriyoruz.Tur bitimi Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Türk   Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 21:45’de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

    ·         Otellerde iki kişilik odalarda 3 Gece  konaklama(4*BETHLEHEM OTELLERİ)

·         Türk   Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler

·         Türkçe Rehberlik Hizmetleri

·         Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Öğle yemekleri

·         Şahsi harcamalar

·         Otel ekstraları

.         Extra turlar ve müze giriş ücretleri

.         Yurt Dışı Çıkış Harcı

.         Seyahat  Sağlık Sigortası ( 15 Euro )

.         İsrail Vizesi ( 30 Euro )
NOT : 
KANUN GEREĞİ TURLAR BÖLGELERDEKİ YEREL ACENTALAR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLME ZORUNLULUĞU VARDIR.

Kudüs Mescid-i Aksa Turu Bethlehem konaklamalı

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
22.11.2018 - 25.11.2018
Yarım Pansiyon
469,00 EUR 569,00 EUR 469,00 EUR -
13.12.2018 - 16.12.2018
Yarım Pansiyon
469,00 EUR 569,00 EUR 469,00 EUR -
06.12.2018 - 09.12.2018
Yarım Pansiyon
469,00 EUR 569,00 EUR 469,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

GÜNEŞİN BAHÇEŞİ MARDİN TURU

KUDÜS TURLARI
2 Gece 3 Gün
979 TL ‘den itibaren

KUDÜS - MESCİD-İ AKSA TURU 14 ŞUBAT 2019 HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN

KUDÜS TURLARI
3 Gece 4 Gün
599 EUR ‘den itibaren