Destek Hattı 0535 025 53 19

KURBAN BAYRAMI ÖZEL KUDÜS TURU THY İLE 22 AĞUSTOS 2018 HAREKETLİ

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 22 Ağustos 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : KURBAN BAYRAMI ÖZEL KUDÜS TURU THY İLE 22 AĞUSTOS 2018 HAREKET
Gezilecek Yerler : Kudüs,Bethlehem,Yafa,Eriha , El Halil
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
3 Gece 4 Gün
599 €
1. GÜN
İSTANBUL - TEL AVİV - YAFA - KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde 08:00’de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 11:05’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 13:20'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası,Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde 08:00’de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 11:05’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 13:20'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası,Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN
KUDÜS

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi bulunmaktadır.Cuma namazının kılınmasının ardından Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

3. GÜN
KUDÜS - EL HALİL - ERİHA - ÖLÜDENİZ

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır.Ziyaret  sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket ediyoruz.Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünde rehberimizin anlatımı sonrası serbest zaman .Gezimiz sonrası bir Memlük Kervansarayı içinde bulunan Hz.Musa kabrine  geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

4. GÜN
KUDÜS - BETHLEHM - TEL AVİV - İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma.Buluşma sonrası  Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti,Hz.İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesini (milletler kilisesi) , Zion dağındaki Hz.Davud’un kabrini ziyaret ediyoruz.Gezimiz sonrası   Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü,Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesini ziyaret ediyoruz.Tur sonrası kadim Kudüs şehrine veda ediyoruz.Turumuzdaki son ziyaret noktamız olan Bethlehem şehrine hareket ediyoruz .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  edeceğiz.Tur bitimi Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Türk   Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 21:45’de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


FİYATA DAHİL HİZMETLER

        Otellerde(National Otel  vb) iki kişilik odalarda 3 Gece  konaklama

     Türk Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

     Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler

     Türkçe Rehberlik Hizmetleri

     Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

     
      Şahsi harcamalar

      Otel ekstraları

      Yurt Dışı Çıkış Harcı

      
Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

      İsrail Vizesi ( 30 Euro)

KURBAN BAYRAMI ÖZEL KUDÜS TURU THY İLE 22 AĞUSTOS 2018 HAREKET

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
22.08.2018 - 25.08.2018
Yarım Pansiyon
599,00 EUR 749,00 EUR 599,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL UÇAKLI BALKANLAR TURU 7 GECE 8 GÜN

KUDÜS TURLARI
7 Gece 8 Gün
599 EUR ‘den itibaren

BİR ÖMÜRLÜK HAYRANLIK KUDÜS

KUDÜS TURLARI
3 Gece 4 Gün

BİR ÖMÜRLÜK HAYRANLIK KUDÜS TURU PEGASUS HAVAYOLU İLE

KUDÜS TURLARI
3 Gece 4 Gün
549 EUR ‘den itibaren