Destek Hattı 0535 025 53 19

KUDÜS TURU THY İLE 16 MART 2018 HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 16 Mart 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : 3-4 YILDIZ
Gezilecek Yerler : Tel Aviv - Yafa , Kudüs, Eriha , Bethlehem , El Halil ,Lut Gölü
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
3 Gece 4 Gün
520 €
1. GÜN
İSTANBUL / TEL AVİV / KUDÜS

İstanbul Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde 04:00’de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 07:45’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 09:00'da varış sonrası Kudüs şehrine geçiyoruz.İsteğe bağlı olarak Cuma namazının kılınmasının ardından Kudüs şehir turunda rehberimiz Çile Yolu Via Dolorosa’dan başlayarak tarihsel olayları anlatacak. Sonrasında Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi, Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı,Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş .

2. GÜN
KUDÜS / YAFA

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde panoromik olarak göreceğimiz yerler arasında  Osmanlı eserleri olan El-Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesini bulunuyor.Ziyaretlerimiz sonrası Kudüs şehrini kuş bakışı izleyebileceğimiz Hristiyanlık , Musevilik ve İslam dininde büyük öneme sahip Zeytin Dağı, Selman-ı Farisi kabri ve Rabiatül Adaviyye’nin (r.a)kabrini görüyoruz.Turumuz sonrası konaklama ve akşam yemeği Kudüs’teki otelimizde.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş.

3. GÜN
EL HALİL / ERİHA / ÖLÜDENİZ
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü (Panoromik) ziyaretimiz sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor ve 8 km mesafede bulunan Hz.Musa kabrine  ve külliyesine geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.
4. GÜN
KUDÜS / BEYTLAHM / TEL AVİV / İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman.Öğleye doğru otelimizden çıkış işlemlerimiz sonrası Beytüllahim şehrine geçiyoruz.(Beytlahm – Bethlehem).Filistin özerk bölgesinde yer alan Beytüllahim şehri Hz.İsa’nın doğduğu yer olarak bilinir.İlk olarak Bizans dönemi Hz.İsa’nın doğduğuna inanılan mağaranın üzerine yapılmış Doğuş,Beşik kilisesini ziyaret ediyroruz.Öğle yemeğini Beytüllahim şehrinde aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz.17:00‘da  dönüş için Ben Gurion Hava Limanına hareket.Havaalanında detaylı güvenlik işlemleri nedeniyle erken bulunulması gerekmektedir. Türk Hava Yollarının TK 789 sefer sayılı uçuş ile 21:00 ‘da  İstanbul’a hareket .Yaklaşık iki saat  on beş dakikalık bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

    ·         Otellerde iki kişilik odalarda 3 Gece  konaklama

·         Türk Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler

·         Türkçe Rehberlik Hizmetleri

·         Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri

.         Seyahat  Sağlık  Sigortası  


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Öğle yemekleri

·         Şahsi harcamalar

·         Otel ekstraları

.         Extra turlar ve müze giriş ücretleri

.         Yurt Dışı Çıkış Harcı

.         İsrail Vizesi ( 30 Euro )

3-4 YILDIZ

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
16.03.2018 - 19.03.2018
Yarım Pansiyon
520,00 EUR 649,00 EUR 520,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
749 EUR ‘den itibaren

KUDÜS TURU THY İLE 14 MART 2018 HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
590 EUR ‘den itibaren

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU I

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
699 EUR ‘den itibaren