Destek Hattı 0535 025 53 19

KUDÜS TURU THY İLE 14 MART 2018 HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 14 Mart 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : THY İLE KUDÜS TURU 14 MART 2018 HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN
Gezilecek Yerler : Tel Aviv - Yafa , Kudüs , El Halil , Bethlehem , Eriha, Lut Gölü
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
4 Gece 5 Gün
590 €
1. GÜN
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN - TEL AVİV - KUDÜS

18:30

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Türk Hava Yolları  kontuarında yetkililer ve rehberimizle buluşma .

21:05

İşlemler sonrası Türk Hava Yolları TK 808 sayılı uçuşu ile Tel Aviv (TLV) Ben Gurion Uluslararası Havaalanı’na hareket .İki saat on beş dakikalık uçuş sonrası 22:10 ‘da Tel Aviv’e varış .Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kudüs’e hareket .Konaklama otelimizde .

2. GÜN
KUDÜS - EL HALİL - ERİHA - LUT GÖLÜ - NABI MUSA

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid - i Aksa’ya gidiş dönüş.Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz.Şehir  turumuzda göreceğimiz yerler arasında El Halil Camii ve burada bulunan Hz.İbrahim,Hz.Yusuf, Hz.İshak,Hz.Yakup (a.s) ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır.Ziyaretlerimiz sonrası on bir bin  yıllık bir tarihe sahip ve dört yüz yıl Osmanlı yönetiminde kalan Filistin Ulusal Yönetimin Batı Şeria bölümünde bulunan Eriha’ya(Jericho) uğrayacağız. İncil’de Hz.İsa’nın şeytanla imtihanının geçtiği yer olarak inanılan Ayartma Manastırını (Temptation) panoromik olarak görüyoruz. Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu verimli topraklarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası deniz seviyesinden dört yüz metre aşağıda bulunan ve Lut Kavminin helak olduğu ve içinde hiçbir yaşam bulunmayan Lut Gölü – Ölü Deniz’e hareket ediyoruz.Lut gölünün görülmesinin ardından deniz seviyesinden üç yüz metre altında bir Kervansaray içinde bulunan Hz.Musa’nın(a.s) makamını ziyaret edeceğiz.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN
KUDÜS - ZEYTİN DAĞI

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid - i Aksa’ya gidiş dönüş . Açık büfe kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Kudüs şehir turumuza başlıyoruz. Dinsel ziyaretlere uygun kapalı giyisilerle ve rahat yürüyüş ayakkabıları ile başlayacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında İslam, Musevilik ve Hristiyanlık  dinlerinde önemi bir yere sahip Zeytin Dağı ,Rabiatül Adeviyye ‘nin (r.a) kabri ve Selman-I Farisi’nin kabrini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Kudüs surlarından giriş yaparak sırasıyla Via Dolorosa – Çile Yolu ,Peygamberimiz Hz.Muhammed’in(s.a.v) Miraç’ta göğe yükseldiği Muallak taşının etrafına yapılan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbet-üs Sahra’yı ziyaret edeceğiz.Sonrasında yine Mescid-i Aksa külliyesinin içinde yer alan Mervan Mescidi  ve Burak Mescidini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Cuma namazı için serbest  zaman .Cuma namazı sonrası göreceğimiz yerler arasında Hz.İsa’nın defnolunduğuna inanılan Kutsal Kabir Kilisesi ,Hz.Ömer Mescid-i ,Ağlama duvarı bulunmaktadır.Gezilerimiz sonrası konaklam ve akşama yemeği otelimizde .İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. 

4. GÜN
KUDÜS - YAFA - BEYTÜLLAHİM BETHLEHEM

İsteğe bağlı olarak Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş.Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Müslüman ,Hristiyan ,Yahudi mahallelerinin birbirine karıştığı sokaklardan geçerek Hz.Davud’un (a.s) kabrinin bulunduğu Sion Tepesini ziyaret edeceğiz.Sonraki durağımız Hz.İsa’nın (a.s) Havarileri ile son yemeğini yediği yer olduğuna inanılan Son Akşam Yemeği Odası .(Canacle)Kudüs’teki gezilerimiz sonrası Filistin Özel İdaresinde yer alan Hz.İsa’nın(a.s) doğduğu Beytüllahim şehrine geçiyoruz.Bizans dönemimde Hz.İsa’nın doğduğu mağaranın üzerine yapılan Beşik Kilisesini gezeceğiz .(Nativity) Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra bir saat uzaklıktaki Yafa şehrine hareket ediyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Liman Bölgesi ,Neve Tzedek Mahallesi ,Sultan II.Abdulhamit’in tahta çıkışının anısına yapılan Saat Kulesi ve Meydanı,Bahriye Camii,Hamidiye Külliyesi,Mahmudiye Ulu Camii ,Hatachana eski Osmanlı tren istasyonu bulunmaktadır.Turumuz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN
KUDÜS - TEL AVİV - İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN

02:00

Otelimizden çıkış işlemleri sonrası İstanbul dönüş için havaalanına hareket .Ayrıntılı güvenlik işlemleri için havaalanında erken bulunulması gerekmektedir.

06:10

İşlemler sonrası Türk Hava Yolları tk 809 sayılı uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na hareket .İki saat on beş dakikalık uçuş sonrası 09:20 ‘de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu .Dünyanın herhangi bir yerinde tekrar görüşebilmek dileğiyle…


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

    ·       Otellerde iki kişilik odalarda 4 Gece  konaklama (National  v.b Oteller )

·       Türk  Havayolları ile İstanbul -Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

·       Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler

·       Türkçe Rehberlik Hizmetleri

·       3 Açık büfe sabah kahvaltı +  (1 lunch Box) ve 3 Akşam Yemeği .

.       Seyahat Sağlık Sigortası

.       Rehber  Kulaklığı


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Şahsi harcamalar

·         Otel ekstraları

.         Extra turlar ve müze giriş ücretleri

.         Yurt Dışı Çıkış Harcı

    .          İsrail Vizesi 30 Euro

 

THY İLE KUDÜS TURU 14 MART 2018 HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
14.03.2018 - 18.03.2018
Yarım Pansiyon
590,00 EUR 749,00 EUR 590,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
749 EUR ‘den itibaren

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU I

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
699 EUR ‘den itibaren

KUDÜS TURU THY İLE 16 MART 2018 HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN

KUDÜS TURLARI
3 Gece 4 Gün
520 EUR ‘den itibaren