Destek Hattı 0535 025 53 19

KUDÜS TURU 7 ŞUBAT 2018 HAREKETLİ

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 07 Şubat 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : 7 ŞUBAT 2018 HAREKETLİ KUDÜS TURU
Gezilecek Yerler : Kudüs , Yafa , Bethlehm , Eriha , El Halil
Açıklama :
İyi İyi
Pegasus Havayolları
4 Gece 5 Gün
549 €
1. GÜN
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN - TEL AVİV

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları  Kontuarı önünde 11.30’da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 13.50’deTelaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 14.50'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönmü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN
EL HALİL / HAL HUL / BEYTLAHM

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası, Hz.İsa’nın doğduğu şehir olan  Beytlehem şehrine geçiş.Burada Nativity (Doğuş / Beşik ) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret .Ziyaretimiz sonrası Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN
KUDÜS

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyette önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesini ziyaret.Mescid-i Aksa’da Cuma namazının kılınmasının ardından, Mescid-i Aksa alanında bulunan  İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidini,  ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

4. GÜN
KUDÜS - ERİHA - LUT GÖLÜ - HZ.MUSA ‘NIN KABRİ

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği Ayartma dağının görülmesinden sonra, bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası ,deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü ziyaret edeceğiz.Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Hz.Musa’nın Nebi Dağında bulunan külliyedeki kabrini ziyaret edeceğiz.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN
KUDÜS – TEL AVIV - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra isteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş /dönüş.Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.Meryemin defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti.Hz.İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ,Hz.Davut’un türbesi ve son olarak  Hz. İsa’nın son duasını yaptığı Izdırap Kilisesini (Milletler Kilisesi) ziyaret ediyoruz.Ziyaret sonrası Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının uçuşu ile  saat 15:50 ‘de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

     ·        Otellerde iki kişilik odalarda 4 Gece  konaklama (Seven Arches v.b 4 Puanlamalı Oteller )

·         Pegasus Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler

·         Türkçe Rehberlik Hizmetleri

·        4 Açık büfe sabah kahvaltı ve 4 Akşam Yemekleri

.         Seyahat Sağlık Sigortası

.         Rehber  Kulaklığı

.         Günlük Kişi Başı 2 Şişe Su 


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Şahsi harcamalar

·         Otel ekstraları

.         Extra turlar ve müze giriş ücretleri

.         Yurt Dışı Çıkış Harcı

.         Öğle Yemekleri

.         İsrail Vizesi (30 Euro)

 

7 ŞUBAT 2018 HAREKETLİ KUDÜS TURU

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
07.02.2018 - 11.02.2018
Yarım Pansiyon
549,00 EUR 699,00 EUR 549,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
749 EUR ‘den itibaren

KUDÜS TURU THY İLE 14 MART 2018 HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
499 EUR ‘den itibaren

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU I

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
675 EUR ‘den itibaren