Destek Hattı 0535 025 53 19

KUDÜS MESCİD - İ AKSA TURU THY İLE 24 EKİM 2018 HAREKETLİ

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 24 Ekim 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : 24 EKİM HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN
Gezilecek Yerler : YAFA - KUBBET- ÜS SAHRA - MESCiD-i AKSA - BURAK MESCİDİ – ZEYTİN DAĞI ARAP ÇARŞISI - ACI YOLU VIA DOLOROSA - GETSHAMENA BAHÇESİ EL-HALİL CAMİ - ERİHA - LUT GÖLÜ – HAL HUL - BEYTÜLLAHİM BETHLEHEM
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
4 Gece 5 Gün
499 €
1. GÜN
İSTANBUL / TEL AVİV-YAFA / KUDÜS

16:00

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Türk Hava Yolları  kontuarında yetkililer ve rehberimizle buluşma .

19:00

İşlemler sonrası Türk Hava Yolları TK 808 sayılı uçuşu ile Tel Aviv (TLV) Ben Gurion Uluslararası Havaalanı’na hareket .İki saat on beş dakikalık uçuş sonrası 21:15 ‘de Tel Aviv’e varış .Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kudüs’e hareket .Konaklama otelimizde .

2. GÜN
KUDÜS / YAFA


İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası göreceğimiz yerler arasında Musevilik,Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan,Hazret-i İsa’nın vahiy aldığına inanılan Kudüs şehrini kuş bakışı izleyebileceğimiz  Zeytin Dağı, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye türbesi bulunuyor.Daha sonra ,tarihi Yafa şehrine hareket ediyoruz.Yafa şehir turunda panoromik olarak göreceğimiz yerler arasında; Osmanlı eserleri olan El - Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN
KUDÜS
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz sonrası dileyen misafirlerimiz için Cuma namazı için serbest zaman. Cuma namazı sonrası ,Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid - i Aksa'ya gidiş ve dönüş.            
4. GÜN
KUDÜS / EL HALİL / HAL HUL / BEYTLAHM / LUT GÖLÜ / ERİHA

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası ve Hz.İsa’nun doğduğu şehir olan  Betlehem şehrine geçiş .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  ve sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü ziyaretimiz sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor ve 8 km mesafede bulunan Hz.Musa kabrine  ve külliyesine geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde .


5. GÜN
KUDÜS / TEL AVİV / İSTANBUL

02:00

Otelimizden çıkış işlemleri sonrası İstanbul dönüş için havaalanına hareket .Ayrıntılı güvenlik işlemleri için havaalanında erken bulunulması gerekmektedir.

06:20

İşlemler sonrası Türk Hava Yolları TK 809 sayılı uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na hareket .İki saat on beş dakikalık uçuş sonrası 09:35 ‘de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu .Dünyanın herhangi bir yerinde tekrar görüşebilmek dileğiyle…

 

 PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

·         Otellerde(Seven Arches vb) iki kişilik odalarda 4 Gece  konaklama

·         Türk Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

·         Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler

·         Türkçe Rehberlik Hizmetleri

·         Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam YemekleriPAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

·         Şahsi harcamalar

.         Öğle Yemekleri

·         Otel ekstraları

.         Yurt Dışı Çıkış Harcı

.        Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
.          İsrail Vizesi(30 €)

24 EKİM HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
24.10.2018 - 28.10.2018
Yarım Pansiyon
499,00 EUR 799,00 EUR 499,00 EUR -1. Çocuk 0 - 1 yaş 80,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU PROMO

KUDÜS TURLARI
3 Gece 4 Gün
469 EUR ‘den itibaren