Destek Hattı 0535 025 53 19

KUDÜS MESCİD-İ AKSA TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 25 Ocak 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : 25 OCAK 2018 HAREKETLİ SÖMESTR ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN
Gezilecek Yerler : Yafa,Kudüs,Beytlahm,Eriha, El Halil
Açıklama :
İyi İyi
Pegasus Havayolları
4 Gece 5 Gün
599 €
1. GÜN
İSTANBUL - TEL AVİV

İstanbul Sabiha Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları  Kontuarı önünde 17:30‘da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 20.15’deTelaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Yerel saatle 21.20'de  varış sonrası  bizi bekleyen aracımızla Kudüs  şehrine geçiyoruz .Konaklama Kudüs’teki otelimizde .

 

2. GÜN
KUDÜS - YAFA

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası göreceğimiz yerler arasında Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan, Hazret-i İsa’nın vahiy aldığına inanılan Kudüs şehrini kuş bakışı izleyebileceğimiz  Zeytin Dağı, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye türbesi bulunuyor.Daha sonra ,tarihi Yafa şehrine hareket ediyoruz.Yafa şehir turunda panoromik olarak göreceğimiz yerler arasında; Osmanlı eserleri olan El - Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN
KUDÜS

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz sonrası dileyen misafirlerimiz için Cuma namazı için serbest zaman. Cuma namazı sonrası ,Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

4. GÜN
KUDÜS - ERİHA - BEYTLAHM - LUT GÖLÜ - HZ.MUSA'NIN KABRİ

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği Ayartma dağının görülmesinden sonra, bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası ,deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü ziyaret edeceğiz.Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Hz.Musa’nın Nebi Dağında bulunan külliyedeki kabrini ziyaret edeceğiz.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN
KUDÜS - TEAL AVİV - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra isteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş /dönüş.Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.Meryemin defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve son olarak  Hz. İsa’nın son duasını yaptığı Izdırap Kilisesini (Milletler Kilisesi) ziyaret ediyoruz.Ziyaret sonrası Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının uçuşu ile  saat 15:50 ‘de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

       Otellerde iki kişilik odalarda 4 Gece  konaklama

   Pegasus Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

   Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler

   Türkçe Rehberlik Hizmetleri

   Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri

   İsrail Vizesi

   Seyahat Sağlık Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri

Şahsi harcamalar

Otel ekstraları

Extra turlar ve müze giriş ücretleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı 

25 OCAK 2018 HAREKETLİ SÖMESTR ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
25.01.2018 - 29.01.2018
Yarım Pansiyon
599,00 EUR 749,00 EUR 599,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
749 EUR ‘den itibaren

KUDÜS TURU THY İLE 14 MART 2018 HAREKETLİ 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
499 EUR ‘den itibaren

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU I

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
675 EUR ‘den itibaren