Destek Hattı 0535 025 53 19

KAPADOKYA TURU OTOBÜSLÜ 1 GECE 2 GÜN

KÜLTÜR TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 21 Aralık 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : OTOBÜSLÜ KAPADOKYA TURU
Gezilecek Yerler :
Açıklama :
İyi İyi
Otobüs ile gidiş dönüş
1 Gece 2 Gün
279 TL
1. GÜN
İSTANBUL - GECE YOLCULUĞU

21:30 Beylikdüzü Bizimkent Plaza , 22:00 İncirli Plaza, 22:30 Beşiktaş Yıldız Camii, 23:00 Kadıköy Evlendirme noktalarından  katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN
ANKARA - TUZ GÖLÜ - AKSARAY - IHLARA VADİSİ - NARLI GÖL - NEVŞEHİR - PAŞABAĞI - DERVENT
ELÇİ Tour konforlu otobüsleri ve ikramları eşliğinde , sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. ( Ankara -Söğütözü ,Armada alışveriş merkezinin karşısından,Ulusoy tesislerinden saat 05:30 da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınması ) Sonrasında sabahın ilk ışıklarında ilk fotoğraf molamızı vermek için Tuz Gölünde duruyoruz.İçilen sıcak çayların ardından,serbest kahvaltı molası vereceğimiz Aksaray'a ulaşıyoruz.Daha sonrasındaki ilk durağımız ise Türkiye'nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz.Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgede ki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Göre Kasabası üzerinden Nevşehir'e götürecek. Panoramik olarak göreceğimiz Nevşehir'in ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağları olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben şekiller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası Türkiye'nin en büyük 3. Atölyesi olan Turasan  mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle , Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüsde verecektir)            
3. GÜN
BALON TURU - GÜVERCİNLİK VADİSİ -- ÜÇHİSAR KALESİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - AVANOS - HACI BEKTAŞ-I VELİ

 

Balon turuna  katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. (Ekstra) Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimizi verecektir.

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası ,günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi olacak.Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Çavuşin kasabasına ulaşıyoruz. Çavuşin gezimizin ardırndan kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz.Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz.Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği Atölye'ye gidiyoruz.Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz.Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergahı ziyaret ediyoruz.Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir,Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka ELÇİ tour  organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik Ücreti

Yardımcı Rehberlik Ücreti

Müze Giriş Ücretleri ( Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

Otopark Ücretleri

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle Ulaşım

Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

Otobüs İçi İkramları

Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Tüm Öğlen Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

OTOBÜSLÜ KAPADOKYA TURU

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
21.12.2018 - 23.12.2018
Yarım Pansiyon
279,00 TL 379,00 TL 279,00 TL -
25.01.2019 - 27.01.2019
Yarım Pansiyon
279,00 TL 379,00 TL 279,00 TL -
01.02.2019 - 03.02.2019
Yarım Pansiyon
279,00 TL 379,00 TL 279,00 TL -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

OTOBÜSLÜ KONYA HZ.MEVLANA ŞEBU ARUZ

KÜLTÜR TURLARI
1 Gece 2 Gün
750 TL ‘den itibaren

Günübirlik Edirne Turu

KÜLTÜR TURLARI
1 Gün
99 TL ‘den itibaren

GÜNÜBİRLİK SAPANCA-ABANT-CENNET GÖL TURU

KÜLTÜR TURLARI
1 Gün
119 TL ‘den itibaren