Destek Hattı 0535 025 53 19

İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE FAS - ENDÜLÜS TURU SÖMESTR ÖZEL

ENDÜLÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 24 Ocak 2019
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE ENDÜLÜS - FAS TURU SÖMESTR ÖZEL 24 OCAK 2019 HAREKET SOMESTR ÖZEL
Gezilecek Yerler : MARAKEŞ - KAZABLANKA - RABAT - CHEFCHAUEN - TANCA - CEBELİTARIK BOĞAZI - SEVİLLA - CORDOBA - GRANADA - EL HAMRA SARAYI
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
7 Gece 8 Gün
1199 €
1. GÜN
İSTANBUL - MADRİD - MARAKEŞ

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde 05:30’te buluşma.Uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1853 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:15’te Madrid’e hareket. Lokal saat ile 10:45’te varışın uçak değiştirerek 1455 de Marakeş Uçuşu.Yerel saat ile 1600 da varış.Hotelimize transfer veyerleşme.Hotelde alacağımız yemeğin ardından Jamaa El Fena (Kıyamet Meydanı) tanımak üzere şehir merkezine gidiyoruz.

2. GÜN
MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından tam gün Marakeş şehir turumuzu gerçekleştirceğiz.; Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia cammi ve  Minaresi, Saadien Anıt Mezarları (1578-1603) ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı, 1570 Yılında Saadienler tarafından yapılan Ben Youssef Cami ve  medresesi, 12 yy yapılmış El Mouasine cami,  gezilecek yerler arasındadır. Ziyaretler sonrası Delail-i Hayrat kitabının yazarı Süleyman El Cezuli(Hz.)’nin türbesi ile Şifa-i Şerif’in yazarı İslam alimi Kadı İyaz’ın türbelerini ziyaret edeceğiz.Gezimize Afrika’daki en hareketli şehir meydanı olan Jmaa El Fna ile devam ediyoruz.  Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; marakşilerin buluşma alanı keyifli vakit geçirilecek yerler arasındadır. Marrakech kapalı çarşıda alıveriş için verilecek serbest zaman sonrası geceleme ve akşam yemeği Marakeş’de.
3. GÜN
MARAKEŞ - KAZABLANKA

Otelde alınacak erken  kahvaltı sonrası(06:00) Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Fas’in ekonomik başkenti sayılan Kazablanka şehir turuna başlıyoruz. Portekizlerin Casa Blanca, Fransızların Maison blanche dedikleri “ Beyaz ev” anlamına gelen şehir; yönetmenliğini Michael Curtiz'in üstlendiği, Humphrey Bogart, Ingrid Bergman oynadığı, Hollywood klasikleri arasında özel bir yere sahip olan “Casablanca” filmi ile ünlenmiştir. Şehir turunda;Habous semti, Corniche (Kordon Boyu), kafe Ricks (dışarıdan), dünyanın en büyük altıncı ve minare yüksekliği açısından da en yüksek camisi olarak bilinen, Fas’ın gururu Hassan II Cami görülecek yerler arasındadır. (Namaz saati ücretsiz diğer zamanlar giriş ücreti 120 dirhemdir.) Konaklama Kazablanka’daki otelimizde.

4. GÜN
KAZABLANKA - RABAT - CHEFCHAUEN - TANCA
Erken kahvaltı sonrası saat 08:00  Rabat’a hareket. İmparatorluğun başkenti, yönetim merkezi olan Rabat’ı geziyoruz. (Mechoire de rabat) Kraliyet Sarayı’nı, Bakanlıkları, Muhammet V Türbesi’ni, Hasan Kulesi’ni, şehir surlarını, Oudaia Kalesi’ni ziyaret. Rabat gezimizden sonra Tanca’ya hareket.Güzergah üzerinde mavi şehir olan bilinen ortaçağdan kalma Chefchauen kentini, eski tarihi meydanları ve  dar masmavi renke boyanmış sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Konaklama Tanca’da otelimizde.günümüzde Fas’ın en kutsal yeri olarak kabul edilen, Müslüman olmayanların giremediği mozole ve cami çok etkileyicidir. Gezimizi tamamladıktan sonra geceleme ve akşam yemeği Tanca’daki otelimizde.
5. GÜN
TANCA - CEBELİTARIK BOĞAZI - SEVİLLA

Kahvaltı sonrası, İspanya feribotu için limana transfer. Cebeli Tarık bölgesinden, İspanya’yı İslam Topraklarına katan büyük komutan Tarık bin Ziyad’ın ENDÜLÜS’ün fethi için çıktığı yolu takip ederek İspanya Endülüs Bölgesine İspanya Tarifa’ya, “gemileri yaktırdığı“ bölgeye geçiyoruz. 45 dakikalık feribot yolcuğu sonrası Tarifaya varış ve Sevilla’ya hareket.( 210 km ) Varışın ardından, Sevilla şehir turu. Turumuz esnasında; Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Guadalkebir Nehri, Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’ni ve Camiinin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda ve Müslüman ustalar tarafından Hristiyan Krallara İslam sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı Meydanlarını, Santa Cruz tarihi kent dokusunu, Müslümanlardan kalma Altın Kuleyi tanıyoruz. Akşam konaklama otelimizde.

6. GÜN
SEVİLLA - CORDOBA - GRANADA
Kahvaltı sonrası yapacağımız Şehir turunda; Plaza de Espana (İspanyol Meydanı), Avrupanın ilk kent botanik parklarından olan Maria Luisa Parkı, Guadalquivir Nehri, Altın kule, Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüz yıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük Katedrali haline gelen Kristof Kolomb’un mezarının içinde bulunduğu Sevilla Katedrali ,  Ulu Cami’nin minaresi iken çan kulesi yapılan 104 m yüksekliğindeki Giralda ve Müslüman ustalar tarafından Hıristiyan krallara İslam Sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı gezilecek yerler arasındadır.  Gezimizi tamamladıktan sonra turumuzun bir başka unutulmaz etabı içim Cordoba’ya gidiyoruz.Endülüs Emevilerinin başkenti olan Cordoba’da  (Kurtuba); İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ve yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Cordoba Camii’ni geziyoruz. UNESCO Listesi’nde yer alan Cordoba Caminin büyük bir bölümü orijinal hali ile korunmaktadır.  Mermer üzerine altın ve gümüz kakmalar ile bezenmiş dünya üzerindeki en güzel mihraba sahiptir.  Yapıldığında 1013 kolondan oluşan otuz iki bin kişilik cami, Hristiyanların tahribatı sonrası şuan 856 kolana sahiptir. 5. Carlos Kanuni Sultan Süleyman’a “Avrupa’da İslam bitti” mesajını vermek için camiinin tam ortasına 160 kolon yıkılarak bir katedral yaptırır. İnşaatında Güney Amerika’daki kolonilerden getirilmiş “kauba” ağacı kullanılıyor. Cordoba eski şehirde yapacağımız gezinti sonrası Granada’ya hareket ediyoruz.  Geceleme ve akşam yemeği Granada’da.
7. GÜN
GRANADA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İslam sanatının doruğa çıktığı eser olan Elhamra gezisine başlıyoruz. Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmış hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir inci. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için, bir başka söylenceye göre; I. Muhammed’in sakallarından adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Halkı onu galip diye karşılayınca I. Muhammed bu sarayın her yerine “Allah’tan başka galip yoktur” yazısı yazdırıyor. Sarayda yaklaşık 10 bin defa bu ifadeye rastlanması ile de bir rekoru elinde bulunduruyor. 1238 yılında temelleri atılmış Saray'da; Havuzlu Eyvan, Aslanlı Bahçe, kabul salonları, muhteşem saray odalarını ve Endülüs'ün 1492 yılında İspanya Krallığı'nın eline geçmesiyle V.Carlos döneminde sarayda yapılan eklemeleri gezeceğiz. Hüzünlü hikayesini öğrendikten sonra Endülüs Emevilerinin son durağı olarak kabul edilen Ronda’ya hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN
GRANADA - MALAGA - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası 09:00’da Malaga’ya hareket. Varışta kısa bir şehir turu sonrası 11:00’de havaalanına transfer. Check in işlemlerini müteakip, THY’nin TK1306 seferi ile saat 13:10’da İstanbul’a uçuş. 18:20’de İstanbul’a varış. Hizmetlerimizin sonu.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Madrid –Malaga  / İstanbul arası gidiş dönüş uçak biletleri

Lokal Havayolları ile Madrid –  Marakeş  Uçak bileti

Tanca – Tarifa Feribot Bileti

Program’da belirtilen Tüm Transferler

3*4* Oteller’de 7 gece konaklama

Otellerde 7 adet sabah kahvaltısı ve 7  akşam yemeği

Program’da belirtilen Panoramik Tüm Şehir Tanıtım Turları ( Girişler dahil değildir. ) 

Türkçe rehberlik hizmetleri

Havalimanı ve Güvenlik Vergileri

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

El Hamra Sarayı – Kurtuba Cami Giriş Ücretleri


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar,
Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
Otellerde yapılan kişisel harcamalar
Öğle yemekleri
İspanya da Müze ve ören yeri girişleri
Yemeklerde alınan su ve içecekler
Hassan II camii girişi ücreti 120 Dirhem (11 Euro)
(Müslümanlar için namaz saati ücretsizdir.)
İspanya Vize ücreti 130 Euro
Rehber ve sürücü Bahşişleri
sağlık sigortası: 10 Euro


ÖNEMLİ BİLGİLER
İspanya vize gerektiriyor. Fas için vize gerekmiyor ancak seyahat tarihinden en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
Uçak saatlerine ve uçuş numaralarına gelebilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir.
Havayollarında olabilecek bir problemden dolayı programın içeriği bozulmadan tur güzergahı değiştirilebilir.
Uçuş tarihinizden 2 gün önce uçak kalkış saatinizin acente ile teyid edilmesi gerekmektedir.
Üç kişilik odadaki üçüncü (ilave )yatak konforu diğer yataklar gibi değildir.
Fiyatlarımız mevcut tarifelere göre hazırlanmıştır. Kurlarda, vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek zamlar fiyatlara yansıtılacaktır.
Tur programı içeriği aynı kalmak kaydı ile tur güzergâhı, konaklama yerleri, feribot liman seçimleri acente tarafından değiştirilebilir. 


NOT : 
KANUN GEREĞİ TURLAR BÖLGELERDEKİ YEREL ACENTALAR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLME ZORUNLULUĞU VARDIR.
Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

ENDÜLÜS TURU THY İLE 24 OCAK 2019 HAREKETLİ

ENDÜLÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
349 EUR ‘den itibaren