IŞIĞIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR ÖZBEKİSTAN II

ÖZBEKİSTAN TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 23 Ekim 2017
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : IŞIĞIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR ÖZBEKİSTAN II
Gezilecek Yerler : Taşkent , Buhara , Semerkand
Açıklama :
İyi İyi
Uçak ile gidiş uçak ile dönüş
4 Gece 5 Gün
1199 $
1. GÜN
PAZARTESİ | İSTANBUL - TAŞKENT

İstanbul Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Özbekistan Havayolları Kontuarı önünde 07:30’da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Özbekistan Havayollarının HY272 sefer sayılı uçuşu ile 10.30’da Taşkent'e hareket ediyoruz.Saat 17.05'de Taşkent'e varış sonrası pasaport işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Akşam yemeği .Konaklama Taşkent'teki otelimizde.

2. GÜN
SALI | TAŞKENT - BUHARA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası iç hatlar havaalanına transfer .07:30 Özbekistan Hava Yollarının HY21 sefer sayılı uçağı ile Buhara şehrine hareket ve 09.10 'da şehre varış. İslam Rönesansının yaşandığı ,Türklerin Orta Çağ'daki üniversite kenti olan Buhara'da bize çok yakın hatıraların izini süreceğiz.Şehir gezimizde , Seyyid Emir Külal ,Şah'ı Nakşibend K.S ,Yazlik Saray ,Chor Minor , İsmail Samani türbesi , Eyyüb Peygamber çeşmesi ve Bolo Havuz camisini ziyaret edeceğiz.Turumuzun sonu Akşam yemeği ve geceleme Buhara'daki otelimizde.

3. GÜN
ÇARŞAMBA | BUHARA - SEMERKAND

Otelde alınan kahvaltı sonrası şehir turumuzda ; Lebi Havuz Camii , Poyi Kalon kompleksi , İlk Türk İslam devleti olan Karahanlılar'dan kalma 900 yıllık Kalon minaresi , günümüzde eğitimine devam eden 500 yıllık Mir Arap medresesi ,Kalan Türbesi gibi önemli eserlerİ ziyaret edeceğiz.Ziyaretlerimiz sonrası zamanın donduğu Buhara şehrine veda edip Semerkant şehrine hareket ediyoruz.Yol üzerinde Abdulhalik Gijdüvani ziyaret ediyoruz. Şehrin girişinde Hz.Peygamberimiz Muhammed (S.a.v)' in hadislerini derleyen , İslam tarihinin en önemli alimlerinden olan  İmam-ı Buhari KS. kabri ve külliyesini ziyaret sonrası Semerkant'a varış .Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN
PERŞEMBE | SEMERKAND - TAŞKENT

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Semerkand turumuzu gerçekleştireceğiz.Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı diye anlattıkları kadim Semerkand 14.yy da dünyanın güç ve zerafet sembolüydü.Kadim Semerkand Turumuz sırasında ;Registon Meydanını ,Uluğ Bey Medresesi ,Şirdar Medresesi ,Kukeldaş Medresesi , Şahı Zinde Türbesi ,Ubeydullah Ahrar Hazretleri K.s ve Ebu Mansur Maturidi K.s ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz sonrası 16:00 'da Taşkent şehrine hareket ediyoruz. Taşkent’e varış sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

            

5. GÜN
CUMA | TAŞKENT - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası Taşkent şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Turumuzda Kaffal’i Şaşi ve Barak Han Medresesi  ,Tilla Şeyh Camii  Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hz.Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orjinal nüshasınının görülmesi ,kentin en eski yapılarından 16 yy 'dan kalma  Kökeldaş Medresesi ziyaretleri ve Taşkent çarşılarını görüyoruz.Şehir turumuz sonrası 16:30 'da Taşkent Havalimanına transfer .Özbekistan Hava Yollarının HY 273 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket .Yerel Saat 21:15 'de istanbul 'a varış ve turumuzun sonu .En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle ...


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özbekistan Hy ile Ekonomi Sınıfı Dış Hat Uçuşlar 

Konaklama  4 - 5 * otellerde tek ve iki kişilik odalarda;

Klimalı özel otobüs, minibüslerle (kişi sayisina gore) proğramda belirtilen tüm transferler;

Gezi ve müze giriş ücretleri;

Yarım Pansiyon (Kahvalti,  akşam yemekleri);

İҫ hatlar uҫuş biletleri (Özbekistan Hava Yolları ile Taşkent / Buhara ekonomi bileti)

Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Seyahat Sağlık Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Özbekistan Vize Ücreti (60 Dolar )

Yurtdışı Çıkış Harcı 

Kişisel Harcamalar , Öğle Yemekleri 

İçecekler 

Bahşişler 


IŞIĞIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR ÖZBEKİSTAN II

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
23.10.2017 - 27.10.2017
Yarım Pansiyon
1.199,00 USD 1.399,00 USD 1.199,00 USD -1. Çocuk 0 - 2 yaş 199,00 USD
1. Çocuk 2 - 12 yaş 1.149,00 USD

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.