FAS KRALİYET TURU AİR ARABİA HY İLE 3 GECE 4 GÜN

FAS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 19 Ekim 2017
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Oda Kahvaltı
Paket : FAS KRALİYET TURU AİR ARABİA HY İLE
Gezilecek Yerler : Kazablanka, Marakeş , Essaouira , Quarzazate
Açıklama :
İyi İyi
Air Arabia
3 Gece 4 Gün
649 €
1. GÜN
İSTANBUL - KAZABLANKA - MARAKEŞ

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Air Arabia kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 21.30`da buluşma Air Arabia havayollularına ait sefer ile saat 00.10`te Casablanca’ya hareket. V. Mohammed havalimanına varışımıza istinaden. Türk rehberimiz tarafınca karşılama ve Kızıl şehir Marrakech`e hareket, Arzu eden misafirlerimiz için rehberiniz tarafından extra olarak düzenlenecek olan Marakeş şehir turu ( 40 € ), anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Alınacak öğle yemeğinin ardından geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Oğle yemeğinden sonra (opsiyonlu). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geceleme Marakeş`deki otelimizde.

2. GÜN
MARAKEŞ - ESSOUIRA - MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberiniz tarafından ekstra tur olarak düzenlenecek (65 Euro )  olan günü birlik tura katılma imkanı.Bu turumuzda Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçiya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarişmalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi onemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakech`e dönüş, serbest akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.
3. GÜN
MARAKEŞ - QUARZAZATE - MARAKES

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan Ouarzazate turu ( 90 € ). Yaklaşık 204 km yolumuzun üzerinde geleneksel güneyin berberi kentlerinin güney sahara ya özgü bitki yapısını göreceğiz. Yolumuz Yüksek-Atlas dağlarının arasından geçecek. 2400 metrede Afrika`nın en yüksek tepelerinden birisi Tichka yi ziyaret etmiş olacağız. Ouarzazate`a varışta Aid Ben Haddou Kasabası ve Glaoui evi görülecektir. serbest oğle yemeğinin ardından Benhur, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör, Büyük Iskender gibi filmlere mekân görevi görmüş bu kasaba ve çevreyi tanıma fırsatı bulacağız. Dev Film Platolarının ardından Marrakech`e dönüş yolculuğumuz başlıyacak, Serbest akşam yemeği ve geceleme Marrakech otelimizde.

 

4. GÜN
MARAKEŞ - KAZABLANKA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Casablanca havalimanina hareket. Settat ve Benguerir şehirlerinden geçerek Casablanca`ya varış. Varışımıza istinaden arzu eden misafirlerimiz  icin extra tur olarak Casablanca şehir turu yapılabilir ( 45 € ). Turumuzda, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii görülecektir. Dünyanın en büyük camisidir. 20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktir (Camii giriş ücreti müşterilerimize aittir.) Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve ardından oğle yemeği için serbest zaman (opsiyonlu). Muhammed V havalimanına transfer, bilet işlemleri sonrası pasaport kontrolunden geçiş ve uçağa biniş. Air Arabia Havayolları ile Saat 17.15`da Istanbula uçuş. 00.40`da Istanbul`a varış ve turumuzun sonu.

 


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


 1. 3 Gece Marrakech’te 4* Otelde oda kahvaltı geceleme.
 2. Programda adı geçen tüm transfer ve transportlar
 3. Yerel rehberlik hizmetleri
 4. Program’da adı geçen ören yerlerin girişleri
 5. Bagaj taşıyıcıları
 1. Hotel ve restaurantlardaki bahşişler.
 2. Tüm yerel vergiler
 3. Istanbul – Casablanca – Istanbul ulaşımı

 


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 1. Kişisel harcamalar
 2. Seyahat Sağlık Güvence Paketi (15 Euro) 65 Yaş ve Üzeri (30 Euro)
 3. Öğle ve akşam Yemekleri

FAS KRALİYET TURU AİR ARABİA HY İLE

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
19.10.2017 - 22.10.2017
Oda Kahvaltı
649,00 EUR 799,00 EUR 649,00 EUR -1. Çocuk 0 - 1 yaş 150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 11 yaş 649,00 EUR
07.12.2017 - 10.12.2017
Oda Kahvaltı
649,00 EUR 799,00 EUR 649,00 EUR -1. Çocuk 0 - 1 yaş 150,00 EUR
1. Çocuk 2 - 11 yaş 649,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.