Bosna Hersek Turu Thy ile 2 Gece 3 Gün

BALKAN TURLARI
İlk Kalkış Tarihi :
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Tam Pansiyon
Paket : Bosna Hersek Turu Thy İle 2 Gece 3 Gün
Gezilecek Yerler :
Açıklama :
İyi İyi
Türk Hava Yolları
3 Gece 4 Gün
1. GÜN
İSTANBUL– SARAYBOSNA( Başçarşı)

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna  Kontuarı önünde buluşarak başlıyor.Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşlavarış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ileSaraybosna şehir gezisi başlıyor.Baş çarşıya gidiş,1992-1995yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri veAliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın enmüstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti,ardından öğle yemeğimizi alacağımızrestauranta gidiyoruz.Yemeğin ardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine aravermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasınınoğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan,milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemlisaati ile Sahat Kula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve MuseviSinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,BirinciDünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,atmeydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosnaşehir manzarasını seyir ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restoranageçiyoruz.Akşamyemeği bitiminde otelimize varış ve konaklama. (TK1021 - 07:15 / TK 1026 - 21:10 ) 


2. GÜN
SARAYBOSNA (Mostar - Poçitel - Blagaj)

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonraBosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostaryolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saatsürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadargelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz)köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için molaveriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizanaskerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramikgörülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihiTürk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyükonumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılındaOsmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejikönemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köydeçok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretvanehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellikveren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret vekaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişenkırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizinardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikteyapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı MostarKöprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ınöğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ileinşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlışaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlercesüren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco veDünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkanorijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekraraçılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı darsokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz birdiğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiznoktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişiselkeşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzdetoplanıyor ve akşam yemeğimizi alacağımız dönüş yolumuzda bulunan Jablanicaşehrine hareket ,meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosnada ki otelimizde hareket ediyoruz Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.

3. GÜN
SARAYBOSNA ( Savaş Tüneli - Vrelo Bosna )

Otel’de alınan sabah kahvaltısınınardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte oteldenayrılıyoruz.Turumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarınınkarşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı savaş tünelini ve müzesiniziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından,Saraybosna’nın sukaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi)gezinti ve serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz Vrelo Bosna da fayton turuyapabilirler, Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz, ardındanalişveriş için Saraybosna’nin merkezi Başçarşıya hareket .Başçarşı da alışverişiçin serbest zaman . Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanınahareket check in işlemlerinin ardından bir başka organizasyondagörüşmek dileğiyle vedalaşma. 


DETAYLAR

Katılımcıların pasaport temdit süresininen az 6 ay olması gerekmektedir.

Bosna-Hersek için TC vatandaşlarına vizeuygulaması yoktur.

Tur programında ve menüde gerekligörüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.

Acentemiz, havayolu ile yolcu arasındaaracı konumunda olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesindesaatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyitedilmesi gerekmektedir.


MENÜLER

Menüler

1.Gün

Öğlen yemeği : Karışık Boşnak böreği,1 içecek

Akşam yemeği : Boşnak köftesi (Cevabi),salata,tatlı,1 içecek

2.Gün

Kahvaltı           : Otelde Açık büfe kahvaltı

Öğlen yemeği : 2 adet Kırmızı alabalık, salata, tatlı,1 içecek

Akşam yemeği : Kuzu çevirme, salata,tatlı,1 içecek

3.Gün

Kahvaltı            : Otelde Açık büfe kahvaltı


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfıSaraybosna gidiş – dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,
 • Saraybosna’da 2 gece 4 yıldız otelde odakahvaltı konaklamalar
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı ArasıTransferler
 • Şehir konaklama vergisi ve sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (Tünel,Blagaj Tekkesi, Travnik Kalesi, Mostar eski şehre giriş,Milli Park)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm şehir Gezileri


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

Uçaklı Uzun Balkanlar Thy ile 6 Gece 7 Gün

BALKAN TURLARI
8 Gece 7 Gün