Destek Hattı 0535 025 53 19

BOSNA HERSEK - BELGRAD TURU 28 NİSAN 2018 HAREKETLİ

BALKAN TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 28 Nisan 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : BOSNA - BELGRAD TURU 28 NİSAN 2018 HAREKETLİ
Gezilecek Yerler : Saraybosna , Mostar , Poçitel , Blagaj , Belgrad, Travnik
Açıklama :
İyi İyi
AtlasJet Havayolları
4 Gece 5 Gün
549 €
1. GÜN
İSTANBUL - SARAYBOSNA
Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha GökçenHavalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna  Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti,ardından öğle yemeğimizi alacağımız restauranta gidiyoruz.Yemeğin ardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile SahatKula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosna şehir manzarasını seyir ardındanakşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana geçiyoruz.Akşam yemeği bitiminde otelimize varış ve konaklama.
2. GÜN
SARAYBOSNA (Mostar - Poçitel - Blagaj)

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonraBosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve akşam yemeğimizi alacağımız dönüş yolumuzda bulunan Jablanica şehrine hareket ,meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna daki otelimizde hareket ediyoruz Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.


3. GÜN
SARAYBOSNA - BELGRAD

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz.Ortalama 7 saat sürecek yolculuk ile Belgrad’a hareket ediyoruz.Varışımız ile birlikte Belgrad şehir gezisi başlıyor.Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazereviç Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.


4. GÜN
BELGRAD - SARAYBOSNA

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz.Ortalama 7 saat sürecek yolculuk ile Saraybosna’ya varışımız ile birlikteTurumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı savaş tünelini ve müzesini ziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından,Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi) gezinti ve serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz Vrelo Bosna da fayton turu yapabilirler, Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz, ardından alişveriş için Saraybosna’nin merkezi Başçarşıya hareket .Başçarşı da alışveriş için serbest zaman . Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma Konaklama otelimizde.


5. GÜN
SARAYBOSNA (Travnik)

 Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmed’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret ve ardından Öğle yemegi için mola veriyoruz.Öğle yemeği sonrası  Göksu da lasva nehri kaynağı kıyısında alışveriş  ve dinlenme için serbest zaman sonrası İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer. 


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Atlas Global ile ekonomi sınıfı Saraybosna gidiş – dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,

·         4 gece 5 gün 4 yıldız otelde oda kahvaltı konaklamalar

·         Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler

·         Şehir konaklama vergisi ve sigortası

·         Türkçe Rehberlik Hizmeti

·         Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

·        Öğle ve akşam yemekleri

·         Programda belirtilen tüm şehir Gezileri


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Kişisel harcamalar

·         Yurt dışı çıkış harcı

·         Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

 

BOSNA - BELGRAD TURU 28 NİSAN 2018 HAREKETLİ

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
28.04.2018 - 02.05.2018
Yarım Pansiyon
549,00 EUR 629,00 EUR 549,00 EUR -

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

UÇAKLI BALKANLAR TURU PGS HY İLE Temmuz - Ağustos 2018 Hareketli 7 GECE 8 GÜN

BALKAN TURLARI
7 Gece 8 Gün
599 EUR ‘den itibaren

Bosna Hersek Karadağ Turu 4 GECE 5 GÜN 28 Nisan Hareketli Atlas Global Hy ile

BALKAN TURLARI
4 Gece 5 Gün
549 EUR ‘den itibaren