Destek Hattı 0535 025 53 19

BİR ÖMÜRLÜK HAYRANLIK KUDÜS

KUDÜS TURLARI
İlk Kalkış Tarihi : 25 Ocak 2018
Kalkış Şehri : İstanbul
Pansiyon : Yarım Pansiyon
Paket : Kudüs - Mescid-i Aksa Turu Sömestr Özel 25 Ocak 2018 Hareketli
Gezilecek Yerler : Batışeria-Beytlahm-El Halil-Eriha-Kudüs-Telaviv-Yafa
Açıklama :
İyi İyi
Pegasus Havayolları
3 Gece 4 Gün
599 €
1. GÜN
İSTANBUL / TEL AVİV-YAFA / KUDÜS

İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları  Kontuarı önünde 05.00’da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 07.55’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 09.15'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönmü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN
KUDÜS

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesi, Mescid-i Aksa’da Cuma namazının kılınmasının ardından, Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi, Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi ,Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

3. GÜN
EL HALİL / BEYTLAHM / ERİHA / ÖLÜDENİZ ( Lut Gölü )

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası ve Hz.İsa’nun doğduğu şehir olan  Betlehem şehrine geçiş .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  ve sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü ziyaretimiz sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor ve 8 km mesafede bulunan Hz.Musa kabrine  ve külliyesine geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

 

4. GÜN
KUDÜS / TEL AVİV / İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeciği saatte buluşma ve Hz.Meryemin defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesi (milletler kilisesi). Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 15:40 ‘da İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde iki kişilik odalarda 3 Gece  konaklama (Commodore Hotel Vb.)
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


 • Yurt dışı çıkış pulu ücreti (15 TL)
 • Öğle yemekleri
 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık Sigotası (15 Euro ),65 Yaş ve üstü ( 30Euro )
 • Vize Ücreti ve İşlemleri (25 Dolar)
 • Ekstra turlar ve müze giriş ücretleri

 

 

Kudüs - Mescid-i Aksa Turu Sömestr Özel 25 Ocak 2018 Hareketli

Kalkış - Dönüş Tarihi / KonseptÇift Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakÜç Kişilik Odada
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
25.01.2018 - 28.01.2018
Yarım Pansiyon
599,00 EUR 749,00 EUR 599,00 EUR -1. Çocuk 0 - 1 yaş 50,00 EUR
1. Çocuk 2 - 12 yaş 599,00 EUR

Yorumlar

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Teşekkür ederiz.

Bu tur için onaylanmış yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

BENZER TURLAR

KUDÜS MESCİD - İ AKSA TURU | ARALIK 2017 HAREKETLİ PEGASUS HY İLE 3 GECE 4 GÜN

KUDÜS TURLARI
3 Gece 4 Gün
549 EUR ‘den itibaren

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL KUDÜS TURU 4 GECE 5 GÜN

KUDÜS TURLARI
4 Gece 5 Gün
649 EUR ‘den itibaren