Butik Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Son dönemlerde oldukça popüler olan butik otellerin gün geçtikçe sayıları artıyor. Tatil köylerinden ya da 5 yıldızlı otellerden farklı konseptlere sahip. Bu tarz otellerin oda sayıları ve çalışanlarının sayısı az olur. Personel, kişinin istedikleri doğrultusunda hizmetini sağlar. Kendinizi adeta evinizde hissedersiniz.

Butik Otel Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Butik oteller, sahipleri tarafından işletilen ve sizlere her konforu sağlayan özel tesisler. Sıcak ve nezih bir ortamda çoğunlukla doğal ev yemekleri, reçeller, turşular ya da sıcacık poğaçalar yiyebilişiniz. Kahvaltıda yediğiniz yumurtalar bile otelin kendi tavuklarından olabilir. Otelin güzel tarafı her yemeğin taze ve doğal olması.

Butik Otellerde Kalmanın Avantajları

Kendine öz farklı tarzları bulunur. Ski köşkler ya da köy evleri özellikle butik otel seçimlerinde kullanılabilir. Otelden içeri girdiğiniz zaman sizleri antika eşyalar karşılayabilir. Odaların hepsinde farklı motifler bulunur. Standart oda, dublex, süite oda ve superior süite gibi oda tasarımları farklıdır. Mobilya ve tasarımlar çoğunlukla odalarda değişik tasarımlardadır. Odaların döşenmesinde klasik ya da modern görünümler tercih edilir.

Butik Otelleri Neden Tercih Etmelisiniz?

Bu tarz otellerde, otel sahibi ve çalışan personel sizleri evinizde hissettirir. Büyük otellerde tekdüze yaşam olur. Butik otellerde ise kendinizi evinizde hisseder hatta farklı hobilerinizi rahatça yapabilirsiniz. Odanızda sıradanlık hakim olmadığı için sıkılmazsınız. Her gün taze ve organik yemekleri bulma imkanı. Temizlik ve hijyene büyük önem verilir.

YORUM YOK

CEVAP VER