Alternatif tatiliniz için bavulunuzda olmazsa olmazlar

Yaz ayları gelirken ‘nerede tatil yapsam ya da hep aynı şekilde tatil yapıyorum’ diyorsanız, bu yıl bir değişiklik yaparak ilginç önerilere yönelebilirsiniz. Genelde yaz aylarında tatil denildiği zaman otellerde, pansiyonlarda geçirilen deniz, güneş ve kumdan oluşan tatiller akla gelir. Elbette tatil kavramı yalnızca bundan ibaret değil…
Her yıl 5 yıldızlı otellere dünyanın parasını vererek yaptığınız tatiller artık sizi sıkmışsa ama yine de deniz ve kumdan vazgeçemiyorsanız, Türkiye’nin saklı güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Tatili koca bir yılın dinlenme evresi olarak düşündüğünüz zaman ve ailenizle kaliteli bir zaman geçirmek olarak düşündüğünüz zaman çok fazla kalabalık olmayan, kafa dinleyebileceğiniz ve ailenizle birlikte birçok aktiviteye katılabileceğiniz yerleri tercih etmelisiniz. Bazen 5 yıldızlı oteller bir tatilden çok programlanmış bir hayattan farksız olabilir. Belli saatlerde kahvaltı yapabilmeniz gibi.

Bu nedenle bir ev kiralayarak kendi kafanıza göre bir tatil planlayıp, biraz da spontane gelişmesini sağlayarak unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz.

Peki alternatif tatiliniz için bavulunuzda olmazsa olmazlar nelerdir?

1) Kimlik, Pasaport, Ehliyet
2) Her yere hitap eden kıyafetler
3) İhtiyaç duyabileceğiniz ilaçlarınız…
4) Deniz ve havuz için gerekli malzemeler
5) Fotoğraf Makinesi, Yedek Hafıza, Batarya / Pil
6) Güneş gözlüğü ve güneş kremleri
7) Kişisel temizlik malzemeleri

YORUM YOK

CEVAP VER