2019 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri

Türkiye’de dini ve milli bayramların sayısı oldukça fazla. Bu güzel tatilleri önceden bilerek plan yapabilir ve iş yorgunluğunuzu kısa sürede olsa atabilirsiniz. Eskiden bayramlarda topluca aile ziyaretleri yapılırken şimdilerdeyse şehir dışında ailecek geçirilen mekanlar tercih ediliyor. Yeni yıla girer girmez herkesin ilk yaptığı bu yıl tatil günleri hangi günde ve kaç gün sürecek, olduğu.

23 Nisan Tatili

23 Nisan Salı  gününe denk geldiği için herhangi bir tatil durumu ile karşı karşıya değilsiniz. O günü çocuklarınıza ayırabileceğiniz bir gün yaparak, biraz olsun yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

1 Mayıs İşçi Bayramı Tatili

1 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Çarşamba  günü iş döneminde  tatil olduğu için o günü İşçi Bayramı’na özel kutlayabilir ve  Ailecek bir sinema keyfi de sizleri dinlendirir.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Tatili

Atatürk’ün gençlere emanet ettiği bayram ise Pazar  gününe denk geliyor. Düzenlenen şenliklere katılabilir veya  ailenizle güzel bir pikniğe çıkmanız  için iyi bir fırsat.

Ramazan Bayramı Tatili

Ramazan bayramı bu yıl hafta içine denk geldiği için ,3 gün tatil planı yapabilirsiniz. Arefe günü 3 Haziran . Salı, Çarşamba, Perşembe günleri tatil. Cuma günü tatil olarak eklenirse sizleri bu sene Ramazan Bayramı’nda bir hafta tatil bekliyor. Ramazan tatili için şimdiden erken rezervasyon yaptırarak ailenizle güzel tatil yörelerinde dinlenme imkanı bulabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Tatili

Zafer bayramı ise Cuma  günü. Cuma  günü hafta sonunu birleştirerek  sevdiklerinizle güzel kısa turlara katılabilir veya yakın bölgeye kaçamak yapabilirsiniz.

Kurban Bayramı Tatili

Kurban bayramı 11 Ağustos ‘da  başlıyor. 11 Ağustos  Pazar gününe denk geldiği için sizleri 4 günlük bir tatil bekliyor. 14 Ağustos ‘da  kurban bayramı sona eriyor. Çarşamba günü ile birleştirilme olasılığı yüksek olduğu için iyi bir tatil planı şimdiden yapabilirsiniz.

 

 

YORUM YOK